Dārgākais alus

Alus ir viens no populārākajiem dzērieniem pasaulē un it sevišķi te pie mums Latvijā, jo Latvieši jau izsenis bijuši ļoti lieli alus mīļotāji. Vidējā alus cena Latvijā par vienu pudeli ir zem viena Eiro atzīmes un pat labākie un dārgākie alus produkti nemaksā vairāk kā 3 Eiro par vienu pudeli. Bet šodien tad mēs apskatīsim, kāds tad ir pasaulē dārgākais alus!

Space Barley, jeb kosmosa mieži ir alus šķirne, ko radījusi Sapporo kompānija, kurai ir izdevies radīt pirmo alu, kas ticis iegūt no miežiem, kuri ir pabijuši kosmosā. 2006. gadā internacionālajā kosmosa stacijā kādā eksperimentā tika audzēti mieži, lai pārbaudītu to izturību kosmosā, kā arī bezsvara stāvokļa ietekmi uz augu ražību un kopējo veselību. Tad, kad šie mieži izauga un tika novāktas to sēklas, tad tās tika nogādātas atpakaļ uz zemes un sadarbojoties Krievijas zinātniskajai akadēmijai un Okayamas universitātei šīs sēklas tika nodotas Sapproro kompānijai, kas tad arī radīja šo alu. Mieži, kas tika izaudzēti bija ceturtās paaudzes pēcnācēji šīm kosmosā pabijušajām sēklām un tad tās arī tika izaudzētas, novāktas un tad tika radīts šis Kosmosa Miežu alus. Viena šāda pudele makā pat 19 dolārus, bet kopumā tika izpārdotas 250 kastes, kur katra seš-paku kaste maksāja 110 dolārus, bet visa nauda, kas tika nopelnīta tika ziedota atpakaļ Okayamas universitātes kosmosa zinātņu programmai, lai jaunajiem zinātniekiem būtu pieeja jaunām tehnoloģijām un citām noderīgām lietām. Protams būtu daudz interesantāk, ja paši mieži arī būtu audzēti kosmosā, bet tad noteikti šī cena būtu nevis 100 dolāru bet gan 10000 dolāru, jo kosmosā uzturēšanās, audzēšana un citas lietas ir ļoti ļoti dārgas. Bet, kā labs mārketings un interesants stāsts šis noteikti ir viens no interesantākajiem ko varētu lasīt par alu, un kāpēc gan lai pasaules dārgākais alus nebūtu radīts no kosmosa miežiem? Un nākotnē kad cilvēce sāks izplesties uz citām planētām, tad noteikti, ka arī uz tām būs jāaudzē dažādi pārtikas produkti un, iespējams, pat ka tiks ražots alus, jo mūsdienu sabiedrība pie šī dzēriena un tā atslābinošajām īpašībām ir tik ļoti pieradusi, ka noteikti arī kādreiz kosmosā tiks radīts alus!

Bet 110 dolāru par vienu seš-paku noteikti ka ir par daudz un tur jau būtu jāņem atrie interneta krediti lai varētu iegādātie šādu alu, bet, padomājiet, pēc tā izdzeršanas tu vari saglabāt pudeli un pēc tam stāstīt visiem, ka tu esi dzēris alu, kura ražošanas procesā izmantotie mieži ir radušies no miežiem, kas ir pabijuši kosmosā! Un tas noteikti, ka būs viens no interesantākajiem stāstiem, ko tavi ciemiņi būs dzirdējuši!