Ātrie kredīti un alus dzeršana

Alus ir Latvijas iecienītākais alkoholiskais dzēries un mēs patērējam alu milzīgos vairumos. Alus galvenokārt tiek patērēts vasaras sezonā, kad lielai daļai Latviešu, jau kā pieradums ir izveidojies malkot aukstu alu pie pusdienām vai vakariņām un arī tad kad paliek par karstu. Alus cena ir salīdzināma ar gāzēto dzērienu cenām un lētā gala produkti ir pat lētāki nekā šie gāzētie dzērieni. Alus dzeršana ir ne tikai atslābināšanās nolūkos vai vienkārši kompānijas pēc, bet lielai daļai tā jau ir kļuvusi, kā atkarība, kur vakars pēc darba nav iedomājams bez alus pudeles un nelielā apreibinājuma, ko tā dod. Bet protams ir arī cilvēki, kas ir kļuvuši pilnīgi atkarīgi no šī dzēriena un to lieto, lai visu laiku būtu šajā apreibinājuma stāvoklī un, lai varētu aizmirsties no ikdienas raizēm un nedienām. Un lai gan šī atkarību izraisīšana jau pati par sevi būtu pietiekoši ļauna, tomēr nereti šie cilvēki pat vēl izmanto citus pakalpojumus un iespējas, kas, savukārt viņus ienes vēl parādos.

Viens no šādiem pakalpojumiem, ko bieži vien atkarīgie izmanto ir ātrie kredīti, kas pamatā ir domāti neparedzētiem izdevumiem, vai maksājumiem, bet teorētiski tos ir iespējams saņemt jebkādiem pakalpojumiem. Tieši tāpēc arī atkarīgi cilvēki, kas viņiem beidzas nauda un viņi iekuļas lielos parādos sāk izmantot šos īstermiņa kreditēšanas pakalpojumus, lai varētu iegūt nākamo devu. Teorētiski jau tas nav nekas slikts, ka tiek ņemti šādi pakalpojumi, jo tā jau ir katra cilvēka brīva izvēle, traģiski ir tas, ka šī nauda netiek atmaksāta un pēc tam pārādsaistības uzkrājas tik lielas, ka vairs nav iespējams tās atmaksāt. Un tas it sevišķi tā ir tad, ja kredītam ir liela procentu likme un arī lielas soda naudas, un to visu summējot parāds nereti var augt ātrāk nekā šis cilvēks to ir spējīgs atmaksāt. Un tad pēc tam pēdējā iespēja ir tikai sākt maksātnespējas procesu, un mēģināt savu finanšu dzīvi sākt pilnībā no sākuma.

Vēl viens līdzīgs pakalpojums, ko tieši tāpat cilvēki nereti izmanto tad, kad ir palikuši atkarīgi ir azartspēles. Kad tiek spēlētas azartspēles un reizē arī lietots alkohols, tad cilvēks pavisam vairs nevar sevi kontrolēt. Un ja vēl tiek ņemti kredīti, lai varētu spēlēt šīs azartspēles un arī lai lietotu alu, tad jau būtībā nav vairs ilgi jāgaida līdz cilvēks pazaudēs visu, kas viņam pieder!

Bet tas nebūt nenozīmē, ka alus, azartspēles vai kredīti ir slikti, tas tikai parāda, ka cilvēki, kuri neprot sevi kontrolēt var jebkuru pakalpojumu padarīt par draudu sev. Jo, ja jau viss būtu ierobežots, tad jau mums, vajadzētu arī ierobežot pilnīgi visas lietas, ar kurām iespējams sev vai kādam citam nodarīt pāri,ieskaitot, piemēram, dakšiņas, ar kurām iespējams kādam iedurt. Šādi uzreiz redzams, kā ātri vien varam nonākt neceļos un tāpēc arī parasti runas par dažādu pakalpojumu aizliegšanu nu alkohola aizliegšanu ir pilnīgi aplamas, jo tie, kas tiešām gribēs arī dabūs šos pakalpojumus un lietas un tādā nelegālā variantā no šiem pakalpojumiem nenāks nodokļi!