Alkohols pret kafiju

Alkohols un kafija abas vielas ir visvairāk pasaulē lietotās narkotikas, šeit arī abām vielām kopējais beidzas, jo šīs abas lietas viena no otras pamatīgi atšķiras gan efektā, gan arī lietošanas paradumos. Ja salīdzinām efektu, ko rada alkohols un ko kafija tad ir redzams, ka alkoholam parasti ir nomierinošs efekts un pēc dažu glāžu izmalkošanas cilvēkam sāk nākt miegs, kur pretī kafija rada stimulējošu efektu un tieši otrādi raisa domas un idejas. Pirms apgaismības perioda pasaulei lielākoties izvēles dzēriens bija tieši alus, jo tīru ūdeni iegūt bija pagrūti un alus savā fermentācijas procesā vienmēr bija drošs dzeršanai. Un lai gan liekas, ka šāda dzēriena izvēle nevarētu neko vairāk iespaidot, kā tikai dažu cilvēku darbspēju, bet, kāpēc tad apgaismības periodā, kad cilvēki sāka vairāk lietot tieši kafiju nevis alkoholu, tad sāka rastiem neskaitāmas jaunas idejas, tika apgāzta reliģijas mācība un tika attīstīta zinātne.

Alkohols, kas atrodas visos alkoholiskajos dzērienos, tajā skaitā arī alū cilvēka smadzenēm rada tādu efektu, ka nervu šūnu darbība samazinās un vēl nopietnāks efekts notiek tieši ar mūsu priekšējo smadzeņu daļu, ko mēdz dēvēt par priekšsmadzeni, kura praktiski atslēdzas un tāpēc, ka šī daļa ir ļoti cieši saistīta ar racionālo domāšanai un dažādu impulsu apslāpēšanu, tad pēc kārtīgas vakara dzeršanas cilvēki parāda savu patieso būtību un nespēj vairs sevi kontrolēt. Kur pretī kafija rada tieši pretēju efektu un cilvēka nervu šūnas darbojas daudz vairāk, radot jaunas saiknes un tātad arī jaunas idejas, kas noved pie daudz produktīvākas problēmu risināšanas un citām interesantām lietām. Kad tiek dzerta daudz kafija, tad mazliet pazūd cilvēka vispārējā, jeb globālā domāšana, bet ir daudz vieglāk darīt vienmuļas un atkārtojošas lietas, un arī enerģija cilvēkam pēkšņi ir daudz vairāk!

Pēc visa šī mēs varam spriest, ka cilvēki daudz labāk būtu dzēruši kafiju nevis alkoholu, un, lai gan nevienas vielas pārlieku liela lietošana nav laba, tomēr kafijai atšķirībā no alus ir daudz labāku efektu un, varbūt, ja cilvēki dzertu vairāk šo dzērienu, tad viņi neņemtu tik daudz ātros kredītus, jo padomājot par šiem lielajiem procentiem un ātrajām atmaksas summām ir grūti iedomāties, kāpēc tik daudz cilvēki izvēlas šos pakalpojumus. Alkohols ir vienmēr bijis un noteikti, ka arī būs daudzu cilvēku izvēles narkotika, bet pēdējā laikā aizvien vairāk jaunieši sāk domāt par to, kāpēc tad visi apkārtējie vispār lieto šo dzērienu un kāds no tā vispār ir labums?